انواع روش های حمل بسته های پستی

بسته‌ های پستی و انواع روش‌های حمل بسته‌ های پستی

انواع بسته‌های پستی با توجه به محتویات آنها تقسیم‌بندی می‌شوند و به روش‌های متعددی نیز قابل ارسال می‌باشند. امروزه در کنار پست ملی که یک روش با سابقه طولانی است، شرکت‌هایی مانند شرکت اسپید و تیپاکس و بسیاری دیگر در زمینه ارسال کالا و ارسال بسته فعال هستند.

 برخلاف اسپید که فقط در داخل تهران فعالیت می‌کند، ارسال کالا با تیپاکس گسترده‌تر بوده و امکان ارسال بسته به شهرستان از درب منزل نیز برای مرسوله پستی تیپاکس وجود دارد. خبر خوب این است که در اغلب روش‌ های ارسال مرسوله پستی امکان رهگیری پست ممکن می‌باشد. ما در این مقاله به بررسی انواع بسته پستی و روش‌های ارسال بسته پستی پرداخته‌ایم.

انواع بسته‌ های پستی و انواع روش‌ های حمل بسته‌ های پستی

انواع روش‌ های حمل بسته‌ های پستی

سخن پایانی

 

 

 

انواع روش بسته های پستی 

 

 

انواع بسته‌ های پستی و انواع روش‌ های حمل بسته‌ های پستی

پست یک راه مطمئن و آسان برای ارسال انواع بسته‌ها است و شما می‌توانید طیف گسترده‌ای از مرسولات را ارسال نمایید. در ارسال این بسته‌ها اصول خاصی برای بسته‌بندی وجود دارد. برای مثال در حین بسته‌بندی نباید فضای خالی زیادی وجود داشته باشد تا مشکلات آتی مانند آسیب‌ها یا شکستگی‌ها پیش نیاید. ما در اینجا به انواع مرسولات پستی اشاره کرده‌ایم:

·      مرسولات و بسته‌های شکستنی:

از بسته‌های که اغلب ارسال می‌شود می‌توان به مرسوله‌های شکستنی اشاره کرد. برای محافظت از این نوع بسته‌ها باید از نایلون‌های حباب‌دار و همچنین جعبه‌های مقوایی که دارای ابعاد مناسب هستند استفاده کرد. بدین ترتیب از آسیب در حین حمل و نقل جلوگیری خواهد شد.

 

در این مقاله، با نکات مهمی که رعایت آن ها موجب می شود تا بارهای شکستنی ما در کم ترین زمان ممکن به مقصد برسند آشنا می شویم.

نکاتی که در ارسال بار شکستنی باید رعایت شود

 

·      مرسولات و بسته‌های حاوی مایعات:

مایعات فقط شامل نوشیدنی نمی‌شود بلکه انواع پمادها و کرم‌ها، شوینده‌ها، عطرها، ژل‌‌ها، ضدعفونی کننده‌ها و بسیاری مواد دیگر را نیز در برمی‌گیرد. برای محافظت از این نوع مرسوله‌ها ابتدا باید از بسته بودن درب وسایل مطمئن شده و سپس در نایلون‌های در بسته و جعبه‌های مقوایی قرار داد. بدین ترتیب این مرسولات آسیب نخواهند دید و فشاری به آنها وارد نخواهد شد. برای جلوگیری از تکان خوردن این مایعات بهتر است فضای اطراف جعبه با نایلون یا فوم پر شده و روی جعبه عبارت مرسوله حساس نوشته شود.

 

انواع روش بسته های پستی

 

·      پوشاک:

از دیگر بسته‌های معمولی که ارسال می‌شوند پوشاک هستند. امروزه کسب و کارهایی که در حوزه پوشاک هستند نیز از پست‌ها استفاده می‌کنند. این مرسولات باید در کیسه و یا جعبه‌های با درب بسته پلمپ شوند تا آلوده نشده یا توسط مایعات آسیب نبینند.

·      مطبوعات:

انواع کتاب‌ها، مجله‌ها و دیگر نشریات که مطبوعات را تشکیل می‌ دهند باید در داخل پاکت‌های کاغذی یا سلفون قرار بگیرند.

·      پاکت ها:

شامل دعوت‌نامه، نامه و دیگر نمونه‌ها می‌شود و باید در داخل پاکت‌های کاغذی و یا سلفون قرار بگیرند.

در کنار این مرسولات نام‌ برده، یک سری بسته‌ها برای ارسال ممنوع هستند که به آنها مرسولات ممنوعه گفته می‌شود. از جمله این مرسولات ممنوعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

-     مواد مخدر

-     مواد توهم‌زا

-     مشروبات الکلی

-     مواد محترقه

-     مواد منفجره

-     مواد اسیدی

-     مواد سمی

-     مواد بدبو و بیماری‌زا

-     مواد رادیواکتیو

-     موارد غیر اخلاقی مانند فیلم و عکس و روزنامه‌های نامناسب

-     موارد مسروقه

-     سلاح‌های گرم و سرد

 

انواع روش های ارسال بسته های پستی 

 

انواع روش‌ های حمل بسته‌ های پستی

در کنار انواع بسته‌های پستی ما در اینجا به روش‌های ارسال این مرسولات پرداخته‌ایم و افراد می‌توانند بهترین گزینه را انتخاب کنند:

·      پست پیشتاز

در حال حاضر در داخل ایران پست‌های پیشتاز سریع‌ترین روش ارسال هستند که در بازه زمانی 24 تا 48 ساعت مرسولات را تحویل می‌دهند. پست‌های پیشتاز بین‌المللی نیز هستند و شما می‌توانید در کوتاهترین زمان بسته‌ها را به خارج از کشور نیز برسانید. یک روش سریع و مطمئن که برای همه کاربردی خواهد بود.‌

 

مهم ترین اصل در لجستیک، حصول اطمینان از تحویل بسته ها به کارآمدترین شکل ممکن است. مشاغل دارای خدمات تحویل، می خواهند اطمینان حاصل کنند که هر بسته با بهترین شرایط به درب منزل مشتریان خود می رسد.

روش بهینه ارسال بسته با پیک موتوری در تهران

 

·      پست سفارشی

این روش از محبوب‌ ترین‌ ها در داخل کشور است که امکان پست کردن سریع را فراهم می‌کند. امکان رهگیری در این روش نیز وجود دارد و افراد به راحتی از مکان بسته خود مطلع خواهند شد.

·      پست عادی

پست‌های عادی از قدیمی‌ترین روش‌ها هستند که با الصاق تمبر، نامه‌ها را از جایی به جای دیگر می‌رسانند. این روش برای نامه‌ ها و مطبوعات مناسب بوده و برای کالا‌ها چندان کاربردی نیستند.

·      پست ویژه

این روش یک راه سریع است که در بازه‌ای کمتر از 24 ساعت کالا را تحویل می‌دهد. نکته قابل توجه این است که قیمت این نوع ارسال کمی بیشتر خواهد بود.

·      پست رستانت

اگر مشتری دارای مکان دائمی نیست و یا به صورت موقت در جایی حضور دارد، بهتر است از پست رستانت استفاده کند. بدین ترتیب کالا به نزدیکترین نمایندگی تحویل داده می‌شود و فرد با ارائه کارت شناسایی می‌تواند بسته خود را دریافت نماید.

 

·      پست تلفنی

برای افرادی که امکان مراجعه حضوری برای تحویل بسته خود را ندارند، پست تلفنی فراهم شده است. بدین ترتیب با پست تماس گرفته و مأمور پستی برای دریافت بسته در محل حاضر می‌شود.

·      ارسال کالا در همان روز

یکی از شیوه‌های جدید برای شرکت‌ها ارسال در همان روز است. بدین ترتیب افراد می‌توانند در صورت سفارش به موقع، بسته خود را در همان روز دریافت نمایند. اغلب کسب و کارها مانند کتاب فروشی‌ها از این روش ارسال برای تحویل کالا خود استفاده می‌کنند.

·      سرویس روز بعد

این گزینه نیز یکی از روش‌های ارسال بار است که کالا در روز بعد از دریافت به مقصد خواهد رسید.

·      ارسال به شهرستان‌ها

ارسال به شهرستان‌ها در کنار اینکه برای مردم عادی نیز ضروری است، برای کسب و کارها بسیار مهم می‌باشد. با ایجاد این روش ارسال امروزه مشکلات بسیاری رفع شده است.

 

 

روش های ارسال بار در تهران بسیار متعدد هستند و در قیمت های مختلفی برای مردم وجود دارند. افراد می توانند با توجه به نیاز خود و هزینه ای که مایل به پرداخت آن هستند روش مناسب برای ارسال بار خود را انتخاب کنند‌.

روش های مقرون به صرفه ارسال بار در تهران

 

 

سخن پایانی

ارسال بسته و کالا از گذشته تا کنون وجود داشته اما نکته مهم پیشرفت چشم‌گیر و ایجاد روش‌هایی نوین می‌باشد که سبب راحتی افراد شده است. برخلاف سنت‌های قدیم و روش‌های منسوخ که نامه‌ها و بسته‌ها ماه‌ها طول می‌کشید تا به مقصد برسد و گاهی نیز به علت دیر رسیدن ارزش خود را از دست می‌داد یا آسیب می‌دید، امروزه راه‌هایی سریع به وجود آمده است که کارآمدی پست را چندين برابر نموده است.

بدین ترتیب افراد می‌توانند با توجه به فوریت و ضرورت کار خود، یک روش ارسال مناسب را انتخاب کنند. همچنین با امکان رهگیری بسته‌ها، دیگر نیازی نیست افراد نگران بسته خود باشند و به راحتی می‌توانند با وارد کردن کد رهگیری از موقعیت مکانی بسته خود مطلع شوند.

چیزی که بشر امروز به آن نیاز دارد سرعت و کیفیت است و این همان چیزی است که پست ملی و دیگر شرکت‌های ارسال بار برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند تا مخاطبان را به سوی خود جذب کنند. 

یکی از شرکت های با سابقه و با کیفیت در ارسال کالا در تهران و شهرستان ها، شرکت حمل و نقل اسپید می باشد. شما میتوانید با خیالی آسوده کالا یا بار خود را در اختیار همکاران ما در شرکت اسپید قرار دهید تا با بالاترین سرعت و بهترین کیفیت آن را به مقصد مورد نظر خود برسانید. 

بدین منظور با همکاران ما در شرکت حمل و نقل اسپید در ارتباط باشید. 

حمل و نقل کالای پستی, ارسال کالا, حمل کالای بین شهری, حمل سریع کالا, محمولات پستی, ارسال مرسوله های پستی, خدمات حمل و نقل کالا, ارسال کالا در تهران, اسپید, سریع ترین راه های ارسال کالا

  • ثبت نام موتور سواران
  • ثبت نام شرکت ها
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت اسپید میباشد.
[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]